Pikk teekond: Kaotatud maa. Liustik. Norni-Külaline E-raamat


Pikk teekond: Kaotatud maa. Liustik. Norni-Külaline - Johannes V. Jensen pdf epub

PRICE: FREE

TEAVE

KEEL: EESTI
AJALUGU: 2002
KIRJUTAJA: Johannes V. Jensen
ISBN: 9789985653630
VORM: PDF EPUB MOBI TXT
Faili suurus: 3,6

SELGITUS:

Taani kirjandusklassiku Johannes V. Jenseni (1873-1950) peateos, romaanitsükkel "Pikk teekond" (1908-1922) annab monumentaalse ja panoraamse pildi Euroopa tsivilisatsiooni poolt läbikäidud varasemast arenguteest. Autori põhiteesiks on Põhjala inimesele loomuldasa omane uue loomise tahe ja avastuskihk, mis sunnib teda aina liikvele. Käesolevas köites on esindatud tsükli kolm esimest romaani, mille teemaderingi kuuluvad tule taltsutamine meie ürgsete esivanemate poolt ja esimeste uskumuste teke, suure jääaja saabumine ja võitlus oma eksistentsi eest nondes karmides tingimustes ning Jüütimaa esimeste asukate sisseelamine oma kõledal maal, silmitsi tundmatu merise veelagedaga.Autor pälvis Nobeli kirjanduspreemia 1944. a.

...427 raamatut. Otsi raamatut Seoses ülemaailmse eriolukorraga on pikenenud nii Eesti-siseste kui ka rahvusvaheliste saadetiste tarneajad ... DOC JVJ Bibliografi, seneste - Johannes V. Jensen ... . Täname mõistva suhtumise eest! Pikk teekond: Kaotatud maa. Liustik. Norni-Külaline. Autor: Johannes V. Jensen Kirjastus: Eesti Raamat, 2002 Taani kirjandusklassiku Johannes V. Jenseni (1873-1950) peateos, romaanitsükkel "Pikk teekond" (1908-1922) annab monumentaalse ja panoraamse pildi Euroopa tsivilisatsiooni poolt läbikäidud varasemast arenguteest. Autori põhiteesiks ... 1998-2019. En bibliografi . ved. Aage Jørgensen. Forbemærkning. Bibliografien hér tager tråden op, hvor Li ... Pikk teekond: Kaotatud maa. Liustik. Norni-Külaline - Apollo ... . Autori põhiteesiks ... 1998-2019. En bibliografi . ved. Aage Jørgensen. Forbemærkning. Bibliografien hér tager tråden op, hvor Litteratur om Johannes V. Jensen fra 1998 slap. Matkapäevik: Krisjan (hüüdnimega Viira) 05.07.02 Tere! Kõigepealt ma tahaksin tulla tagasi oma algmõtte juurde, et oli üks hiiglama pikk tehas, mis ei tahtnudki ära lõppeda, aga siiski põhimõtteliselt... Teekond jätkus juba mööda kõrgsood ehk siis päris raba. ... See 2,4 km läks kiiresti. Jääb üle vaid märkida, et eelmisel nädalavahetusel Viki poolt kaotatud kulpi mul ei õnnestunudki leida. Autojuhid käisid teisel pool raba autode järel, milleks kulus tubli 1,5 tundi. ... Aletschi liustik on Alpide pikim liustik (23 km pikk ... Mer de Glace on Prantsusmaa suurim liustik (7km pikk, 200 m paks). Lisaks liustikule avanevad panoraamsed vaated mitmetele tippudele: Les Drus, Les Grandes Jorasses. Grotte de Glace tuur viib külastajad liustiku sisemusse. Koopani võib laskuda jalgsi (20 min, 300 trepiastet) või kasutada tõstukit. Reisiks kulub koos külastustega umbes 3h. Kebnepakte liustik on tegelt väga praguline ja ohtlik ja seal ei tohiks peal suusatada. Rada kurule läheb ümber liustiku, mitte üle selle. Näeme ära ka liustiku- ja mäevahelise lõhe, bergschrundi. A muidu - ÕIGE VALIK!!! Liustikud on otse Kebnekaise mäeseina jalamil. Inglise keel (English) on indoeuroopa keelkonda kuuluv läänegermaani keel, mis kujunes välja Inglismaal anglosakside valitsemise ajal. 4415 suhted. Teekond oli äärmiselt ohtlik, sest Vahemerd kontrollis Inglise laevastik. Napoleoni närvid olid katkemiseni pingul - kohtumine inglastega tundus olevat vältimatu. Kursi hoiti Touloni`le; juba paistis rannik, samas ilmusid silmapiirile inglise laevad, kuid Napoleoni saatis jällegi sõjameheõnn - videvik võttis Napoleoni oma varju alla. Siiski oleks see olnud ka selgelt pikema maa ja oht hilineda oleks suurenenud.
41 punkti oleks võinud ära võtta, kuid ei näinud selleks optimaalset lähenemisteed.
Teekond punkti 91-32 oli külavahel meil ussina vingedav, kuigi oleks võinud valida otsema, kuid väiksema rajakese, millega saanuks lõigata.
Ja viimaks: punkti ... Veedan aasta kodumaast kaugel Argentiina mägedes, Mendoza provintsis, Juninis. Anonymous http://www.blogger.com/profile/09796624785551230212 [email protected] ... Nüüd tundub jälle see väike maa-alune labürint, kus ta seisab silmitsi lugematute rikkust. Koguma münte ja teemante, ning et liikuda läbi mängu kasutades uksed, redelid ja kirkad. Kindlasti mõelda loogiliselt, mitte kulutada redeli kus seda ei ole vaja ning seega ei kaota kogu tasandil. Maa on rünnaku all õhust bioloogiliste relvadega. Sa pead salvestada kõik ellujäänud kuni nad said annuse mürki plahvatusi. Run kaudu tasandil koguda keha ja saab teostada kuni auto ainult üks inimene. Kiir...