Permakultuuri käsiraamat. Nutikas planeerimine ja jätkusuutlik aiandus E-raamat


Permakultuuri käsiraamat. Nutikas planeerimine ja jätkusuutlik aiandus - Ulrike Windsperger pdf epub

PRICE: FREE

TEAVE

KEEL: EESTI
AJALUGU: 2017
KIRJUTAJA: Ulrike Windsperger
ISBN: 9789949603176
VORM: PDF EPUB MOBI TXT
Faili suurus: 12,29

SELGITUS:

1970. aastatel Austraaliast alguse saanud permakultuur on aiapidamise teadmistepõhine ja ökoloogiline meetod, mis ammutab eeskuju loodusest enesest. Kohaliku kliima, mullastiku, taimede, putukate jt aiaelanike omavahelisi seoseid jälgides luuakse teadlikult harmooniline keskkond, mis on sisuliselt hooldusvaba. Permakultuuriaed ei vaja kunstlikke mõjutusvahendeid, et püsida lopsaka ja tervena. See on kestlik ja hooliv aiapidamismeetod, kus kasutatakse ära toimivaid suhteid ja üksteist toetavaid elemente.Autori Ulrike Windspergeri sõnul saab permakultuuri abil loobuda paljudest tarbetutest aiatöödest. Hooldusvaba aia suunas liikumine aga eeldab teadmisi, uut mõtteviisi ja tähelepanelikku käitumist looduse suhtes. „Permakultuuriaias tunnustatakse loodusseadusi, aga see on ka filosoofiline lähenemine,“ ütleb Ulrike Windsperger.Raamatus tutvustatakse permakultuuri põhimõtteid ja uusimaid teadmisi ning õpetatakse mitme näite abil aeda planeerima ja rajama. Autor jagab arvukalt praktilisi nõuandeid, kuidas permakultuuri tõdesid samm-sammult oma aias kasutusele võtta. Oluline on meeles pidada, et permakultuuris käsitletakse aeda kui ühtset ökosüsteemi, kus oma roll on täita kõigil: taimedel ja putukatel, loomadel ja lindudel, kasuritel ja kahjuritel. Kõige tähtsam on leida tasakaal ja aeda sobivad mõjutusvahendid, et nautida muretut ja mugavamat elu, saades samas head saaki.Detailsete plaanide ja piltlike joonistega varustatud käsiraamat on õpetlik abimaterjal nii alustavale kui ka veendunud maheaednikule.

...nda Ngozi Pool kollast päikest / 2 Ala, Janar Oma rahva lood / 3 Alev, Mariliis Minu Fidži : paradiisi varjud / 4 Anepaio, Toomas ... Hurdast Pärnani - Postimees Kirjastus ... ... Nutikas planeerimine säästab peatselt saabuvast jõulumöllust. 24.11.2018. 2107. 0. ... Niigi jagub vähe aega töö, pere ja hobide jaoks, aga jõuluperioodil lisanduvad ajagraafikusse ka asutuse, lasteaia ja lapse huvialaringide jõulupeod, kahekümnele sugulasele kingituste ostmine, kodu kaunistamine ning jõuluõhtu ettevalmistamine. ... Kuni pühapäevani on Kinnisvarakooli e-poest võimalik tellida käsiraamat "Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuande ... Permakultuur toetab targa aedniku püüdlusi - Aed - Maa Elu ... . ... Kuni pühapäevani on Kinnisvarakooli e-poest võimalik tellida käsiraamat "Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited" soodushinnaga!. Kasuta Kinnisvarakooli e-poes raamatu tellimisel kupongi "XIXQ14" ning saa käsiraamat 25% soodsamalt.; Pakkumine kehtib kuni 21.10.2018. 01.07.2015 hakkas Eestis kehtima uus planeerimisseadus. Kuni pühapäevani on Kinnisvarakooli e-poest võimalik tellida käsiraamat "Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited" soodushinnaga! Kasuta Kinnisvarakooli e-poes raamatu tellimisel kupongi "a4zsfc" ning saa käsiraamat 25% soodsamalt. Pakkumine kehtib kuni 11.03.2018. Kliimamuutuste mõjud ja kohanemismeetmed Planeerimine ja maakasutus Tervis ja päästevõimekus Antti Roose, TÜ geograafia osakond Alar Rosentau, TÜ geoloogia osakond Ants Tammepuu, Sisekaitseakadeemia 25.aprill 2016, Tallinn Ulrike Windsperger (Author of Permakultuuri käsiraamat ...www.goodreads.com › author › show › ... Nutikas planeerimine ja jätkusuutlik aiandus. (4.67 avg rating, 3 ratings, 0 reviews) and M... Musik Handbuch Permakultur - Ulrike Windsperger (Buch) - jpcwww.jpc.de › Bücher. www.jpc.de. planeerimine.ee Meile andis hoogu 508 inimest. Südamlik tänu teile! Käsiraamatud on trükist tulnud ning raamatuesitlused toimusid 29.08 Tallinnas ja 30.08 Tartus. Nutiäpp saab valmis hilissügisel. Kel soov Vaikuseminutite harjutustega põhjalikumalt tutvuda, neid ootame … Continue reading → (1) Käesoleva seaduse eesmärk on tagada ruumilise planeerimise (edaspidi planeerimine) kaudu ühiskonna ja keskkonna jätkusuutlik areng. (2) Käesolevas seaduses sätestatakse planeerimise põhimõtted, mõisted ja nõuded planeerimismenetlusele. § 2. Seaduse kohaldamisala (1) Käesolevat seadust kohaldatakse planeerimisele. www.keskkonnaamet.ee KÄSIRAAMAT ASID Urmo Kübar ja Hille Hinsberg AMINE VABAÜHENDUSTELE oris onnas. EMSL 2014 ASID Urmo Kübar ja Hille Hinsberg ... Kaasamise planeerimine ja kaasamisvõimalustest teavitamine ... uus ja nutikas kaasamismeetod, mille järel probleemid lahenevad. Selles "Kombed ja tavad muutuvad aja möödudes palju, ja inimeste usk muutub ja nad mõtlevad paljudest asjadest teisiti. Kuid inimeste südamed on jäänud muutumatuks ajast aega."
Sigrid Undset. "Kuningas Artur ja ümarlauarüütlid"

Sigrid Undset (1882 - 1949) on üks armastatumaid Põhjamaade naiskirjanikke läbi aegade. 1928.a ... The Life-Changing Manga of Tidying Up: A Magical Story to Spark Joy in Life, Work and Love ja -šahtides soojuslikuks ja kondensatsioonivastaseks isolatsiooniks. Matt on kaetud halli alumiiniumist kihiga. Tulekindel kivivill ventilatsioonisüsteemide ning -šahtide soojuslikuks ja kondensatsioonivastaseks isolatsiooniks. Mati küljes oleva iseliimuv riba abil saab selle kerge vaevaga isoleeritava objekti külge kinnitada. Organisatsiooni, keskkonna ja strateegia seos (Aamer 1998: 14). Tuleb tähele panna erinevaid planeerimise liike - strateegiline planeerimine ja operatiivne planeerimine. Strateegilise planeerimise eesmärk on teha õigeid asju ja operatiivse planeerimise eesmärk on teha asju õigesti. Rakendades planeerimist õigesti, saavutatakse lasteaiaõpetaja töö planeerimine ja teostamine uue õppekava järgi on alles kujunemisjärgus ja nõuab pidevat enesetäiendamist, uut kirjandust ning abimaterjale. Õpetajal on vaja osata siirduda õpetamiselt õppimisele ja oskusele kaudselt toetada laste õppimist (Hujala, 2000)...