Permakultuuri käsiraamat. Nutikas planeerimine ja jätkusuutlik aiandus E-raamat


Permakultuuri käsiraamat. Nutikas planeerimine ja jätkusuutlik aiandus - Ulrike Windsperger pdf epub

PRICE: FREE

TEAVE

KEEL: EESTI
AJALUGU: 2017
KIRJUTAJA: Ulrike Windsperger
ISBN: 9789949603176
VORM: PDF EPUB MOBI TXT
Faili suurus: 10,49

SELGITUS:

1970. aastatel Austraaliast alguse saanud permakultuur on aiapidamise teadmistepõhine ja ökoloogiline meetod, mis ammutab eeskuju loodusest enesest. Kohaliku kliima, mullastiku, taimede, putukate jt aiaelanike omavahelisi seoseid jälgides luuakse teadlikult harmooniline keskkond, mis on sisuliselt hooldusvaba. Permakultuuriaed ei vaja kunstlikke mõjutusvahendeid, et püsida lopsaka ja tervena. See on kestlik ja hooliv aiapidamismeetod, kus kasutatakse ära toimivaid suhteid ja üksteist toetavaid elemente.Autori Ulrike Windspergeri sõnul saab permakultuuri abil loobuda paljudest tarbetutest aiatöödest. Hooldusvaba aia suunas liikumine aga eeldab teadmisi, uut mõtteviisi ja tähelepanelikku käitumist looduse suhtes. „Permakultuuriaias tunnustatakse loodusseadusi, aga see on ka filosoofiline lähenemine,“ ütleb Ulrike Windsperger.Raamatus tutvustatakse permakultuuri põhimõtteid ja uusimaid teadmisi ning õpetatakse mitme näite abil aeda planeerima ja rajama. Autor jagab arvukalt praktilisi nõuandeid, kuidas permakultuuri tõdesid samm-sammult oma aias kasutusele võtta. Oluline on meeles pidada, et permakultuuris käsitletakse aeda kui ühtset ökosüsteemi, kus oma roll on täita kõigil: taimedel ja putukatel, loomadel ja lindudel, kasuritel ja kahjuritel. Kõige tähtsam on leida tasakaal ja aeda sobivad mõjutusvahendid, et nautida muretut ja mugavamat elu, saades samas head saaki.Detailsete plaanide ja piltlike joonistega varustatud käsiraamat on õpetlik abimaterjal nii alustavale kui ka veendunud maheaednikule.

...ile andis hoogu 508 inimest. Südamlik tänu teile! Käsiraamatud on trükist tulnud ning raamatuesitlused toimusid 29 ... Hurdast Pärnani - Postimees Kirjastus ... .08 Tallinnas ja 30.08 Tartus. Nutiäpp saab valmis hilissügisel. Kel soov Vaikuseminutite harjutustega põhjalikumalt tutvuda, neid ootame … Continue reading → (1) Käesoleva seaduse eesmärk on tagada ruumilise planeerimise (edaspidi planeerimine) kaudu ühiskonna ja keskkonna jätkusuutlik areng. (2) Käesolevas seaduses sätestatakse planeerimise põhimõtted, mõisted ja nõuded planeerimismenetlusele. § 2. ... Permakultuur toetab targa aedniku püüdlusi - Aed - Maa Elu ... . (2) Käesolevas seaduses sätestatakse planeerimise põhimõtted, mõisted ja nõuded planeerimismenetlusele. § 2. Seaduse kohaldamisala (1) Käesolevat seadust kohaldatakse planeerimisele. www.keskkonnaamet.ee KÄSIRAAMAT ASID Urmo Kübar ja Hille Hinsberg AMINE VABAÜHENDUSTELE oris onnas. EMSL 2014 ASID Urmo Kübar ja Hille Hinsberg ... Kaasamise planeerimine ja kaasamisvõimalustest teavitamine ... uus ja nutikas kaasamismeetod, mille järel probleemid lahenevad. Selles "Kombed ja tavad muutuvad aja möödudes palju, ja inimeste usk muutub ja nad mõtlevad paljudest asjadest teisiti. Kuid inimeste südamed on jäänud muutumatuks ajast aega."
Sigrid Undset. "Kuningas Artur ja ümarlauarüütlid"

Sigrid Undset (1882 - 1949) on üks armastatumaid Põhjamaade naiskirjanikke läbi aegade. 1928.a ... The Life-Changing Manga of Tidying Up: A Magical Story to Spark Joy in Life, Work and Love ja -šahtides soojuslikuks ja kondensatsioonivastaseks isolatsiooniks. Matt on kaetud halli alumiiniumist kihiga. Tulekindel kivivill ventilatsioonisüsteemide ning -šahtide soojuslikuks ja kondensatsioonivastaseks isolatsiooniks. Mati küljes oleva iseliimuv riba abil saab selle kerge vaevaga isoleeritava objekti külge kinnitada. Organisatsiooni, keskkonna ja strateegia seos (Aamer 1998: 14). Tuleb tähele panna erinevaid planeerimise liike - strateegiline planeerimine ja operatiivne planeerimine. Strateegilise planeerimise eesmärk on teha õigeid asju ja operatiivse planeerimise eesmärk on teha asju õigesti. Rakendades planeerimist õigesti, saavutatakse lasteaiaõpetaja töö planeerimine ja teostamine uue õppekava järgi on alles kujunemisjärgus ja nõuab pidevat enesetäiendamist, uut kirjandust ning abimaterjale. Õpetajal on vaja osata siirduda õpetamiselt õppimisele ja oskusele kaudselt toetada laste õppimist (Hujala, 2000). Ja vaikka olisikin niin tuskinpa 10 metriin mahtuu niin paljon puuta, että siitä hiilenä tulee kymmeniä tai satoja metrejä paksu kerros. Vai mitäs luulet? Miten pohja voisi painua, mitä ainetta sen täytyisi silloin olla. Tai miten pinta voisi koko ajan nousta, eihän vesi mäkenä tai kukkulana pysy. Pinta ei nouse laksujokea tai ... Valdkonnad E ja F. Klassid ja alaklassid., Patenditaotluste esitamise aktiivsus on kasvanud, WIPO korraldab intellektuaalomanditeemalise konverentsi, Alates 1. juulist muutuvad PCT lõivud, Ilmus Euroopa Patendiameti aastaraamat 2007, 2009. aastal muutub elektroonseks WIPO Gazette of International Marks, EPO tasuta e-õpe EP-A ja EP-B ......